Dj na wesele – jak dokonać właściwego wyboru

Autor: marjo

Poniższy artykuł ma Wam pomóc w wyborze właściwej osoby, która sprawi, że ten dzień będzie wyjątkowy zarówno dla Was, jak i Waszych gości.
Pierwszą rzeczą jest na pewno użycie wyszukiwarki i przejrzenie ofert znajdujących się na stronach internetowych. Warto zwrócić uwagę czy osoba oferująca swoje usługi posiada własną stronę, czy może tylko ogłasza się na darmowych portalach ogłoszeniowych.

Dj profesjonalnie zajmujący się oprawą muzyczną (a nie tylko dorabiający w wolnych chwilach) będzie posiadał stronę z informacjami, zdjęciami, filmami, które pozwolą zapoznać się z oferowaną przez niego usługą. Ważne jest aby zwrócić uwagę czy na stronie znajdują się pełne dane (imię, nazwisko, numer telefonu), a nie tylko pseudonim.
Kolejnym etapem jest przejrzenie opinii na temat osób, które wstępnie wyselekcjonowaliście; dobrze jest przeczytać opinie na regionalnych forach zajmujących się tematyką ślubną.

Jeżeli posiadacie już listę osób do których chcecie zadzwonić przygotujcie listę pytań / istotnych kwestii na których Wam zależy. Poniżej lista kilku bardzo istotnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę.

Na pewno jednym z najważniejszych kryteriów wyboru jest cena. Oczywiście dobrze jest jeżeli cena jest atrakcyjna, jednak zbyt niska oferta powinna wzmóc Waszą czujność. Czy na pewno można zaoferować tą samą jakość trzy- lub czterokrotnie taniej?

Warto zwrócić uwagę na wiek dj-a. Dobrze jest, aby była to osoba mająca za sobą parę lat praktyki w tym zawodzie, a więc 16-latkowie odpadają. Wiek ma także wpływ na sposób prowadzenia (zarówno pod względem muzycznym, jak i konferansjerskim) uroczystości. Często młodzi dj-e nie rozumieją tego, że wesele to nie dyskoteka i bawią się na nim trzy pokolenia, a Tiesto nie jest tym wykonawcą, który te pokolenia łączy. Dobry dj grający na weselu powinien dysponować szerokim repertuarem muzycznym zaczynającym się gdzieś w latach 60-tych, a kończącym się na najnowszych przebojach zarówno polskich, jak i zagranicznych.
Dj na weselu to także konferansjer, wodzirej, który zabawia ludzi nie tylko muzyką, ale także słowem. Inteligentny dowcip, stonowane zabawy sprawią, że wesele będzie udane.

Profesjonalny dj na wesele musi się odpowiednio prezentować; garnitur, a przynajmniej marynarka i koszula są bardzo wskazane, chyba nikt nie chce aby na weselu wystąpił człowiek ubrany w dżinsy.
Ale na wizerunek dj-a wpływ ma także sprzęt jakim dysponuje. Sprzęt grający, nagłośnieniowy i oświetleniowy jest bardzo istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę. Najważniejszą kwestią jest, aby był to sprzęt profesjonalny, gwarantujący niezawodność, bo chyba nie może być nic gorszego niż cisza spowodowana awarią. Jednak w XXI wieku także sprzęt (szczególnie profesjonalne oświetlenie) potrafi ładnie wyglądać i nadać klimat tak ważnej uroczystości jaką jest wesele.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
numer seryjny:54b4f88d-c9cc-4705-a070-421c5bef4303

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *